Egeli firmalara İnovaLİG 2017’ye ’başvurmayı unutmayın’ çağrısı

06.04.2017 21:12:18 tarihinde eklendi, 386 kez okundu
Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve şirketlerin inovasyon yetkinliklerini yarıştıracakları Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından IMP³rove Academy işbirliğinde düzenlenen İnovaLİG 2017 başvurularının, 30 Nisan 2017 tarihine kadar yapılabileceği bildirildi.

İnovaLİG 2015’e 55, İnovaLİG 2016’ya ise 115 Egeli firmanın katıldığını belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Egeli firmaların İnovaLİG 2017’ye daha yoğun katılım göstermeye çağırdı. İnovaLİG 2017’ye katılacak firmaların hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarıştığını, hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı bulduğuna işaret eden Sabri Ünlütürk, inovasyon değerlendirmesini tamamlayan her firmaya, kapsamlı inovasyon değerlendirmesinin ve kıyas analizi raporunun ücretsiz olarak sunulacağını ifade etti.

Teknolojili ürünlerin payı yüzde 25 olmalı

İhracatçı firmaların hem inovasyon gelişimlerini görmesi, hem de inovasyon alanında edinilen tecrübeye ortak olmaları için İnovaLİG 2017’ye ücretsiz olarak katılmaları çağrısında bulunan Ünlütürk, “Türkiye’nin 2016 yılında gerçekleştirdiği 142.6 milyar dolarlık ihracatta yüksek teknolojili ürünlerin payı 4.7 milyar dolar. Yüksek teknolojili ürünler ihracatımızda sadece yüzde 3.3’lük dilimle temsil ediliyor. Daha katma değerli ürün ihracatına yönelmemiz ve bu oranı en az yüzde 25’e çıkarmamız gerekiyor. Bunun için İnovasyon, Ar-Ge ve Tasarım yetkinliklerimizi geliştirecek programlara katılmalı ve disiplinli bir şekilde çalışmalıyız. İnovaLİG 2017’ye İnovasyon konusunda ilerlemek isteyen tüm Egeli firmalarımızın başvurusunu bekliyoruz” diye konuştu.

Ege İhracatçı Birliklerinin etkinliklerinin son yıllarda inovasyon, Ar-Ge ve tasarım üçlüsü üzerine kurulduğu bilgisini paylaşan Ünlütürk sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye İnovasyon Haftasının ilk Anadolu buluşması olan Türkiye İnovasyon Haftası İzmir etkinliğini dört yıldır yoğun bir katılımla düzenliyoruz. Gıda Ar-Ge proje pazarını bu yıl V. kez gerçekleştireceğiz. EİB Moda Tasarım Yarışmamız XII yaşına girdi. Türkiye’de deri sektöründe tek tasarım yarışması olan Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışmamızı ise bu yıl 7. defa düzenleyeceğiz. Türk ihracatçıların inovatif ürünlerinin pazarlaması için ise 2017 yılı içinde 10 tane uluslararası fuarın Türkiye Milli Katılım Organizasyonunu üstlendik. Sektörel ticaret heyeti organizasyonlarımızı ve alım heyeti organizasyonlarımızı ise arttırarak yapıyoruz."

İnovaLİG 2017’ye katılım için herhangi bir sınırlama bulunmadığı, sektör ayrımı bulunmaksızın tüm firmalar başvurabildiği ifade edildi. İnovaLİG katılımcıları inovasyon stratejisi, inovasyon organizasyon ve kültürü, inovasyon döngüsü, inovasyon kaynakları ve inovasyon sonuçları olmak üzere 5 ana başlık üzerinden değerlendirmeye alınacağı ve firmaların http://www.inovalig.com adresinden 30 Nisan 2017 tarihine kadar kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerektiği bildirildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS