´Hollywood´a hiç özenmiyorum´

30.10.2015 12:52:34 tarihinde eklendi, 1125 kez okundu
Yönetmen Osman Sınav Hollywood´a hiç özenmediğini belirterek "Biz kendimize yeteriz. Yeteri kadar güçlüyüz finansmanımız da kaynağımız da var" dedi.

'Hollywood'a hiç özenmiyorum'

 

Yönetmen Osman Sınav Hollywood'a hiç özenmediğini belirterek "Biz kendimize yeteriz. Yeteri kadar güçlüyüz finansmanımız da kaynağımız da var" dedi.

 
Yapımcı, yönetmen ve senarist Osman Sınav, Hollywood'a hiç özenmediğini belirterek, "Biz kendimize yeteriz. Yeteri kadar güçlüyüz, finansmanımız da kaynağımız da var" dedi.
 
Sınav, Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirligi tarafından düzenlenen 4. Belgrad Türk Film Festivali'nin açılış programına katılmak üzere geldiği Belgrad'da AA muhabirine açıklamada bulundu.
 
Türk sinemacıları kendi tarihlerini anlatan filmler yapmamakla eleştiren Sınav, "Biz, dünya üzerinde kendi tarihiyle ilgili hemen hemen hiç film yapmamış tek ülke sinemacılarıyız. Dünyada bizden başka böyle bir sinema topluluğu yoktur" diye konuştu.
 
Sınav, tarih filmi bağlamında Türkiye'de birtakım çalışmaların yapıldığını ancak yapılanların tarih bilimiyle çok ilgili olduğunu düşünmediğini belirterek, "Dönem kostümü giyilmesi, o filmi tarih filmi yapmaz. Tarih filmi bir misyondur. Önce tarihin dramasını algılamak lazım. Biz Türk sinemacıları olarak tarihimizle ilgili hiçbir şey yapmadık diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.
 
Sinemacılar olarak, pazarı geliştirmeye ve kalıcı hale getirmeye yönelik çalışmalar yapmaları gerektiğini söyleyen Sınav, "Fikirler üretmemiz lazım. Kontent üretmemiz lazım. Üretim yoksa popülarite biter" dedi.
 
Sınav, Hollywood'un popüler kültürün getirdiği bir şey olduğunu kaydederek, "Bunun (Hollywood) çok da önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum. Kendi misyonumuzu, kendi gözlemimizi, kendi projeksiyonumuzu oluşturmamız lazım. Önümüze Hollywood projeksiyonları koyarsa, kendi projeksiyonumuzu oluşturamayız" şeklinde konuştu.
 
Bu nedenle Hollywood'a hiç özenmediğini aktaran Sınav, "Biz kendimize yeteriz. Yeteri kadar güçlüyüz, finansmanımız da kaynağımız da var" dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS