İnsan Haklarına Yönelik Farkındalık Semineri

11.12.2017 14:56:49 tarihinde eklendi, 756 kez okundu
İzmir’de İnsan Hakları Günü dolayısıyla farkındalık semineri düzenlendi.

İzmir'de İnsan Hakları Günü dolayısıyla farkındalık semineri düzenlendi. Seminerde konuşan Engelli Genç ve Kadınları Destekleme ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yağızcan Yenici, herkesin kanun karşısında eşit olduğunu söyledi.

Engelli Genç ve Kadınları Destekleme ve Eğitim Derneği ve Türkiye Aile Planlaması Vakfı ortaklığıyla İnsan Hakları Günü dolayısıyla farkındalık semineri düzenlendi. Etkinlik kapsamında, tüm katılımcılara, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ve Çocuk Hakları Sözleşmesi ve çeşitli hak temelli broşürler hediye edildi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Engelli Genç ve Kadınları Destekleme ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yağızcan Yenici, herkesin kanun karşısında eşit olduğunu ifade ederek, dernek olarak düzenledikleri projeler hakkında bilgi verdi.

Seminere konuşmacı olarak katılan kamu yönetimi uzmanı Abdülsamet Başkak da engelli bireylerle ilgili ulusal ve uluslararası yasalardan bahsetti. İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Caner Canlı ise İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinde yer alan 30 maddeye deyindi. Seminer, soru-cevap kısmı ile sona erdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS