Kariyer MAGİAD’da

03.12.2017 14:48:17 tarihinde eklendi, 379 kez okundu
Manisa Genç İş Adamları Derneği (MAGİAD) öncülüğünde, Kariyer.net etkinlik yöneticisi Semih Gümüş´ün katılımıyla ‘Kariyer MAGİAD’da’ adı altındaki seminerde, özgeçmiş hazırlamanın püf noktaları anlatılarak gençlere kariyer tüyoları verildi.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde iş dünyası temsilcileri, çalışan ve iş arayanlar, öğrenciler ve MAGİAD öğrenci temsilciği yönetimi katılım gösterdi.

 

Yapılan etkinliğin başında MAGİAD Öğrenci Temsilciği Başkanı Sema Duran açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Geriter konuşmasını gerçekleştirdi. Son olarakta Kariyer.net Etkinlik Yöneticisi Semih Gümüş, çeşitli bölümlerden katılan öğrencileri de konuşmaya dâhil ederek, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Semih Gümüş katılım gösterdiği seminerde gençlere kariyer tüyoları vererek, firma sahiplerine ise özgeçmişlerde dikkat etmesi gerekilen hususlarda hatırlatmalarda bulundu.

 

Öğrenci Temsilciliği Başkanı Sema Duran’dan teşekkür

MAGİAD Öğrenci Temsilciği Başkanı Sema Duran yaptığı konuşmada, günümüz şartlarında kariyerin çok önemli olduğunu, kariyerin iyi şekillenebilmesi için adımların çok hassas atılması gerektiğini hatırlatarak, etkinliği hazırlayan MAGİAD yönetimine de teşekkür etti. 

 

Başkan Ömer Geriter:“Özgeçmiş hazırlama çok önemli hale geldi”

MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Geriter son 15 yılda işçi ve işverenin buluşma noktasının teknolojinin de devreye girmesiyle birlikte farklı yöntemlerin çıktığını hatırlattı.

 

İşverenin hiç tanımadığının birisini işe alırken baktığı en önemli unsurun özgeçmiş olduğunu vurgulayan Başkan Ömer Geriter konuşmasında şunları söyledi: “CV’ler hemen hemen her konuda fikir sahibi olabilme noktasında işverenler için değerli hale geldi. Ancak özgeçmiş hazırlama noktasında ki eksiklikler gerçek potansiyeli gizlerken bazen de hiç olmayan özelliklerin varmış gibi gösterilmesine ve hayal kırıklıklarına neden olmaktadır. İşte bütün bunların önüne geçebilmek amacıyla doğru ve etkili özgeçmiş hazırlama çok önemli hale geldi. Bugün bu nedenle sizlerin karşısındayız işçi ve işverenle buluşturma noktasında Türkiye'nin en önemli platformu olan kariyer.net’in etkinlik yöneticisi Semih Gümüş'ün etkili özgeçmiş nasıl hazırlanır noktasında bilgilendirme de bulundu. Kendilerine bize zaman ayırdıkları için teşekkür ediyoruz.”

 

Semih Gümüş’ten özgeçmiş vurgusu

Kariyer.net Etkinlik Yöneticisi Semih Gümüş ise seminerde yaptığı konuşmada gençlere gelecekteki iş hayatlarında önüne bir hedef koymaları gerektiğini ve bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlemesi yönünde bilgiler verdi.

 

Seminerde, Semih Gümüş tarafından öğrencilere özgeçmiş oluşturma ve mülakat teknikleri eğitimi verilirken, Kariyer.net'teki staj olanaklarının yanında, iş görüşmelerine hazırlık, adres bilgilerinin tam ve güncel olması, mülakatta karşılaşılabilecek sorular ile mülakat anında yapılması gerekenler anlatıldı. 

 

Kişilik envanteri hakkında bilgi aktaran Gümüş, öğrencilerin okullarından mezun olmadan bu testi çözmeleri gerektiğini, bununla birlikte kişiliklerinin oturacağını ifade etti.

 

Gümüş şunları söyledi: “Özgeçmişin hazırlanmasına lise yıllarında başlanılmalıdır ancak özgeçmişe bakıldığında 6 saniye içerisinde anlaşılır bir şekilde hazırlamamız gerekir. Bilgilerin kesinlikle güncel olması gerekmektedir. Fotoğrafların ise gayet sade olması gerekmektedir.”

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS