‘Şehzadeler Aralık ayı meclis toplantısı yapıldı’

02.12.2017 18:39:16 tarihinde eklendi, 341 kez okundu
Şehzadeler Belediyesi Aralık ayı Belediye Meclis toplantısı geçtiğimiz akşam Kültür Merkezi Belediye Meclis salonunda yapıldı. 22 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında kardeş şehir olan Donji Vakuf’ a bir adet çocuk oyun parkı yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Şehzadeler Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 22 gündem maddesi görüşüldü. Plan Bütçe Komisyonu’nun 2018 yılı için uygulanacak tarifelerin görüşüldüğü Meclis’te maddeler oybirliğiyle kabul edildi. Meclis’te ayrıca Şehzadeler Belediyesi’nin yurt dışında ki tek kardeş şehri olan Donji Vakuf Belediyesi’ne Çocuk Oyun parkı yapımında kullanılması için maddi destek sağlanması amacıyla Belediye Başkanı’na yetki verilmesi görüşüldü. Oybirliğiyle kabul edilen madde hakkında konuşma yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Bizim yurt dışında ki tek kardeş belediyemiz olan Donji Vakuf’ a bilindiği gibi daha önce bir adet kapalı spor salonu yapımı için destekte bulunmuştuk. Balkan coğrafyası yakın zamanda savaştan çıkmış bir bölgedir o bölge de yaşayan bizim soydaşlarımız var. Bosna Hersek’ te çok Evlad-ı Fatihan yaşamaktadır. Maddi imkânların çok kısıtlı olduğu bu yerlerde bizlerinde imkânlar nispetinde destek olmamız gerekli. Bu nedenle bizim de katkılarımız ile yapılmış olan Spor Salonun açılışında Donji Vakuf’ a bir adet çocuk oyun parkı yapılmasını kararlaştırmıştık. O bölgeye ne yapsak azdır” şeklinde konuştu.

AYGÜL’E BÜYÜK VEFA

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Manisa’nın unutulmaz Belediye Başkanlarından olan Adil Aygül, Şehzadeler Meclisi tarafından unutulmadı. Başta Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik olmak üzere bütün parti grupları Aygül’ün ailesine ve sevenlerine taziye dileklerini ilettiler.

ONAYLI’DAN ÇİÇEKLİ TEŞEKKÜR

Meclis sonuna doğru AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Onaylı elinde çiçekle kürsüye gelerek Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e kentsel tasarım dalında aldığı Yılın Belediye Başkanı ödülü için tebrik etti. Onaylı yaptığı kısa konuşmasında, “Meclisimizde bütün kararlar oy birliğiyle alınıyor. Bu başkanımızın mütevazılığı ve iyi niyetinden kaynaklanıyor” dedi. Başkan Çelik de bu nazik hareketinden dolayı Onaylı ’ya teşekkür ederek, “Bu başarı bütün Meclis üyelerimiz ve bütün personelimizle gerçekleşmiştir” şeklinde konuştu.

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS