Valimiz Yücel Yavuz Özel Sporcuları Makamında Misafir Etti

01.12.2017 16:15:54 tarihinde eklendi, 381 kez okundu
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla çeşitli branşlarda şampiyon olmuş veya derece elde etmiş engelli sporcularımız Valimiz Yücel Yavuz’u ziyaret ettiler.

Özel Sporcular ile yakından ilgilenen Vali Yücel Yavuz, ülkemizde son yıllarda engelli vatandaşlarımızın toplumla iç içe olması için çok önemli çalışmalar yapıldığını belirtirken, bu yolda sivil toplum kuruluşlarının da daha çok bilinçlendiğini, daha çok kenetlendiklerini ve sosyal devlet anlayışıyla hayatımızda daha çok yer almalarından dolayı çok önemli başarılar elde edildiğini söyledi.

 

Başarılarda bilinçli anne ve babaların çok büyük rolü olduğunun altını çizen Vali Yavuz; "Engelli kardeşlerimizin başarı elde etmeleri bizleri çok mutlu ediyor. Hele ki bu başarıyı, bölgesel ve hatta ulusal alanda sağlamaları ayrıca mutluluk vericidir. Bizler de bu uğurda Valilik olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

 

Toplumumuzun ayrılmaz parçası olan engelli vatandaşlarımıza beceri kazandırılması, eğitim, istihdam, barınma ve rehabilitasyon sağlanması ve ailelerinin desteklenmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Yavuz, “Engellilerin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri, yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve kolaylaştırılması büyük önem taşımaktadır. Engelli bireylere ve ailelerine yönelik yapılan bu hizmetlerin niteliğinin artırılması, onların mutlu ve huzurlu fertler olarak kendi kendilerine yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlayacaktır” dedi.

 

Sporcularda elde ettikleri başarılardan Vali Yavuz’a bahsederken Vali de başta sporcularımız olmak üzere bu başarılarda emeği geçen antrenörlerini, ailelerini ve diğer görevlileri tebrik etti. 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS