“Engelli vatandaşlarımız için proje üretmeye devam edeceğiz”

01.12.2017 16:12:59 tarihinde eklendi, 279 kez okundu
MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Manisa Büyükşehir Belediyesinin engelli vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylıkla idame ettirebilmeleri için projeler ürettiğini belirten Başkan Ergün, herkesin birer engelli adayı olduğu gerçeğinden hareketle bu yolda çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara yer verdi: “3 Aralık, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan kararla engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edilmiştir. Bu anlamlı günü kutlarken engelli vatandaşlarımızın var olduğu farkındalığının oluşması ve hepimizin birer engelli adayı olduğu bilincinin yerleşmesi önemlidir. Engelli rampalarının önüne park edilmemesi, onların geçiş alanlarının açık bırakılması, karşıdan karşıya geçerken yardım edilmesi ve toplu ulaşım araçlarından etkin şekilde faydalanmalarının sağlanması gibi bizim için küçük görünen yardımlar, onların toplum hayatına adapte olması için büyük adımlardır. Bu bilinçle hareket edilmeli ve engelli kardeşlerimize engel olmamamız noktasında çalışmalıyız.”

“Projelerimizde engelli vatandaşlarımızı unutmuyoruz”

“Manisa Büyükşehir Belediyemiz, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve onların ortaya koyduğumuz projelerde var olduğunu göstermek amacıyla çalışmalar yürütmekte. Toplu ulaşımda dönüşüm projemiz kapsamında ilimiz bütününde kazandırdığımız otobüslerin tamamını engelli erişimine uygun olarak seçtik. Yollarda, kaldırımlarda, trafik sinyalizasyonlarında engelli vatandaşlarımızın kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan hareket edebilecekleri düzenlemeler yaptık. Evde Bakım Hizmetleri uygulamasını hayata geçirerek, yalnız yaşayan ve kendisine yetemeyecek durumdaki vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz. Bu ve bunun gibi desteklerimizi arttırarak devam ettireceğimizin bilinmesini istiyorum. Bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, tüm vatandaşlarıma sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.”

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS