Manisa Büyükşehir Belediyespor‘dan TFF’ye Çağrı

29.11.2017 13:51:32 tarihinde eklendi, 251 kez okundu
Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak 28 Kasım 2017 Salı günü temsilci raporuna istinaden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Üzüntümüz Manisa gibi Fair Play duygusunun hakim olduğu Manisa Büyükşehir Mümin Özkasap Stadyumu’nun bugüne kadar şahit olmadığımız talihsiz görüntülere sahne olmasıdır.

Tüm olaylar herkesingözü önünde yaşanırken ertesi gün yayınlanan ve PFDK’ya sevk edilmemize sebep olan temsilci raporunda aynen şu ifadeler yer almaktadır.” Müsabakanın bitiş düdüğünden sonra yaklaşık 700 kişinin bulunduğu kapalı tribünden adının Cihan Solmaz olduğu öğrenilen bir seyirci sahaya atlamış ve hakemlere doğru koşmuş,orta saha yuvarlağının içinde resmi güvenlik görevlisinin yakalaması sonucunda hiç kimseye zarar vermemiş ve stadyum dışına çıkartılmıştır”

Fotoğraf ve görüntülerle sabit olan ve temsilci raporunda yer almayan olayların gerçek yüzünün kamuoyu tarafından bilinmesini arzu ediyor takdirini de Türkiye Futbol Federasyonu’na ve kamuoyuna bırakıyoruz

İşte Gerçekler;

  • Temsilci raporunda seyirci olarak adı geçen Cihan Solmaz isimli şahıs gerçekte 12 Bingölspor’un kulüp çalışanıdır. Güvenlik güçlerinden aldığımız bilgiye göre kendisini 12 Bingölspor yöneticisi olarak tanıtmış ve Manisa Büyükşehir Belediyespor taraftarlarının bulunduğu tribünden demir korkulukları aşarak 12 Bingölspor yedek kulübesinin arkasından saha içerisine girmiş ve gerginliğin ateşini fitillemiştir. Bu şahıs saha içerisinde hedef aldığı hakeme doğru koşarken resmi emniyet görevlisi tarafından yakalanarak etkisiz hale getirilmiştir. Şahıs saha dışına çıkartılırken başta maçın hakemi olmak üzere teknik heyetimize futbolcularımıza ,maçın temsilcisine ve Türkiye Futbol Federasyonu’na tehditler ve hakaretler savurmuştur. Manisa Emniyet Müdürlüğü adı geçen Cihan Solmaz’ın sebep olduğu olayların görüntülerini kulübümüzden talep etmiş ve bu görüntüler emniyete teslim edilmiştir.

 

  • 12 Bingölspor Onursal Başkanı olduğu iddia edilen Reşat Yılmaz’ın saha içerisine girerek olayların daha da alevlenmesine sebep olmasına rağmen temsilci raporunda bununla ilgili tek bir ifade yer almamaktadır. Gerçekte ise canlı yayın kamera ve fotoğraf çekimlerinde bu şahsın saha içerisinde olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Ayrıca bu şahıs maçın saha içerisindeki federasyon temsilcisi tarafından engellenmeye ve saha dışarısına çıkarılmaya çalışılırken bu eylemlerin hiç biri temsilci raporunda yer almamaktadır. Saha içerisindeki bu şahıs raporda tamamen görmezden gelinmiş ve yok sayılmıştır.

 

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Türkiye Futbol Federasyonu’nun talimatlarından kaynaklanan tüm yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirmektedir. 12 Bingölspor maçı öncesinde de belirtilen yükümlükler kulübümüz tarafından harfiyen uygulanmıştır. Kulübümüzün PFDK’ya sevkine sebep olan şahıs ile hiçbir ilgisi bulunmadığını bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyoruz .

Saygılarımızla... Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS