Eşrefoğlu Rumi Eserleriyle Anıldı

27.11.2017 14:34:04 tarihinde eklendi, 268 kez okundu
Tasavvuf müziği sanatçısı Agâh, "Mekteb-i İrfan"da, Türk-İslâm dünyasının büyük mutasavvıf şairi Eşrefoğlu Rûmi´nin eserlerini icra etti.

Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu'na özel hazırlanan "Mekteb-i İrfan" programında her ay bir Anadolu'nun gönül eri anılarak güfteleri icra ediliyor.  Otağ-ı Hümayun'da düzenlenen programda, Türk-İslâm dünyasının büyük mutasavvıf şairi Eşrefoğlu Rûmi anıldı.

RESULULLAH'IN DOĞUMU İÇİN OKUDU

Tasavvuf müziği sanatçısı Agâh, program boyunca bir yandan Eşrefoğlu Rûmi'nin hayatı ve tasavvufa yönelişini anlattı bir yandan da eserlerini icra etti. Agâh, "Mekteb-i İrfan"da Eşrefoğlu Rûmi'nin; "Aşk ile Ol Âşıkı", "Ey Allah'ım", "Hicrana Geldim" ve "Bu Dervişlik Yoluna" güftelerini besteleriyle seslendirdi. Agâh ve orkestrası gecede Peygamber Efendimiz'in dünyaya geldiği Mevlid Kandili'ne ve Resulullah'a ithafen yazılmış eserleri de icra ettiler.

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS