En Büyük Devrimi Resulullah Yaptı

27.11.2017 13:24:19 tarihinde eklendi, 245 kez okundu
İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Emin Işık, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü´nün düzenlediği "Mevlâna´dan Öğütler" programı kapsamında Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi´nde Esenlerliler ile bir araya geldi.

"Mevlâna'dan Öğütler" programında konuşan Prof. Dr. Emin Işık, "Peygamber Efendimiz çöl şartlarında yetişmiş, ilkel, kız çocuklarını gömen o kavimden, tüm dünyaya örnek olacak bir ümmet meydana getirmiştir, bundan daha büyük şefaat ve devrim olamaz" dedi.

İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Emin Işık, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün düzenlediği "Mevlâna'dan Öğütler" programı kapsamında Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde Esenlerliler ile bir araya geldi.

İLKEL DÖNEMDE ÂLİMLER YETİŞTİRDİ

Peygamber Efendimizin ilkel bir dönemde büyük âlimler yetiştirdiğini söyleyen Işık, şöyle konuştu:

"Peygamber Efendimiz çöl şartlarında yetişmiş, ilkel, kız çocuklarını gömen o kavimden, tüm dünyaya örnek olacak bir ümmet meydana getirmiştir, bundan daha büyük şefaat ve devrim olabilir mi? İnsan ve toplum üzerinde bu kadar etkili olmuş, kızlarını gömen insanlardan, Hz. Ömer'ler, büyük alimler, adil insanlar, büyük mücahitler, büyük kahramanlar yetiştirmiş bir peygamber var. İnsandan başlamayan hiçbir devrim başarılı olamaz, evvela insanı alıp eğiteceksin. Tüm büyükler önce insandan başlamışlardır. Allah iki dünyada da Peygamber Efendimiz'in yolundan ve izinden ayırmasın. 'Siz, hayırlı bir ümmet olarak insanlığın faydası için meydana getirildiniz' diyor Allah, önce Kur'an'daki Muhammed'i anlamak lâzım. Peygamberimizi anlatan en büyük hilye Allah kelâmıdır. Kendi içlerinden bir peygamber göndererek Allah, müminleri minnet içerisinde bırakmıştır. Allah'a hamd ve teşekkür borcumuz var. Peygamber Efendimiz için, Kur'an için ve Muhammed ümmeti olduğumuz için ömrümüzün sonuna kadar hamd etmeliyiz."

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS