Darü l Elhan dan Günümüze İÜ Devlet Konservetuvarı Paneli

27.11.2017 11:26:57 tarihinde eklendi, 321 kez okundu
“Dârü’l-Elhân’dan Günümüze İÜ Devlet Konservatuvarı Paneli” ve “Dârü’l-Elhân 100. Yıl Kutlama Konseri”, 26 Kasım 2017 tarihinde Süreyya Operası’nda gerçekleştirildi. Programa İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak da katıldı.

“Dârü’l-Elhân’dan Günümüze İÜ Devlet Konservatuvarı” paneli İÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehtap Demir moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak İÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Aygül Günaltay, Prof. Dr. Mehmet Alkan, Prof. Dr. Namık Sinan Turan ve Dr. Murat Katoğlu katıldı. Panelde İÜ Devlet Konservatuvarı’nın tarihi köklerinde yer alan Dârü’l-Elhân’dan günümüze uzanan süreçte kuruma ait eğitim, sanat ve kültür politikaları ele alındı.

Panelin ardından düzenlenen “Bizim Sesimiz” konulu Fuaye Konseri’nde ise İÜ Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı Öğrencileri tarafından Türk bestecilerinin vokal eserlerinden seçmeler seslendirildi.

Dârü’l-Elhân 100. Yıl Kutlama Konseri ise akşam saat 20.00’de gerçekleştirildi. Konserde Prof. Ramiz Malik Aslanov’un orkestra şefliğinde İlke Karcılıoğlu “Bozkırın Ortasında”, Sonat Mutver “Carceri”, Ulvi Cemal Erkin ise “Köçekçe” eserlerini seslendirdiler.

Konserin ardından sanatçılara İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

Program, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS