MÜSİAD’dan "acil kentsel dönüşüm planlaması" vurgusu

23.10.2017 15:35:01 tarihinde eklendi, 382 kez okundu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi İnşaat, Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Türkyılmaz başkanlığında toplanan inşaat ve çevre sektör kurulu üyeleri, sektörleri ile ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

Türkyılmaz, İzmir’de kentsel dönüşüm için acilen planlamaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

MÜSİAD İzmir Şubesi İnşaat, Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu ekim ayı toplantısı, TURAB Fuarcılık Reklam Organizasyon Hiz. A.Ş. ve TÜRAP - Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı Sabuhi Attar’ın ev sahipliğinde yapıldı. İzmir’de kentsel dönüşüm için acilen planlamaya ihtiyaç olduğunu ifade eden Türkyılmaz, “Ülkemizin lokomotif sektörü olan inşaat sektörü ve özellikle de kentsel dönüşüm konusunda büyük şehirlerde ve İzmir’de kentsel dönüşümle alakalı neler yapılabilir, kentsel dönüşümü nasıl gündem yapabiliriz, kentsel dönüşümde İzmir’i nereye taşıyabiliriz, gibi konuları görüştük. Zaman içinde gittikçe hızlanan köyden kente göç süreciyle birlikte baş gösteren yapılaşma problemleri, İzmir’i bugün geçmiş yılların biriktirdiği şehirleşme ve çarpık yapılaşma problemiyle karşı karşıya getirmiştir. Konu ile ilgili olarak çalışmalarımıza deva edeceğiz” dedi. 5-7 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan 4. Türk-Arap Yapı-İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri, İç Mimari Mobilya Fuarı hakkında sunum yapılan toplantı sonunda TÜRAP - Türk-Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği Genel Başkanı Sabuhi Attar’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Ahmet Türkyılmaz, günün anısına plaket hediye etti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS