Makine sektörü İzmir’de buluşacak

28.09.2017 15:07:43 tarihinde eklendi, 430 kez okundu
Önceki yıllarda İstanbul’da düzenlenen MAKTEK Fuarı, bu yıl makine sektörünü İzmir’de buluşturacak.

Makine sektörünü İzmir’de buluşturacak MAKTEK Fuarı, 4 Ekim’de kapılarını açacak. Fuar öncesi bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, yıllardır İstanbul’da başarıyla düzenledikleri fuarı, bu yıl ilk kez sektörün talebiyle İzmir’de düzenlemeye karar verdiklerini açıkladı. Ersözlü, Ekonomi Bakanlığı tarafından yeni dönemde 474 fuar planlandığını, bu fuarların 218’in İstanbul’da olduğunu, İzmir’in 42 fuar sayısıyla İstanbul’dan sonra en çok fuar düzenlenecek ikinci kent olduğunu dile getirdi.

İzmir’in fuarcılıkta öne çıktığını belirten Ersözlü, sektörün büyük değer verdiği fuarda, Endüstri 4.0’ün önemli örneklerinin İzmir’de sergileneceğini, aralarında dünyanın önemli üreticilerinin de olduğu 390 firmadan 875 markanın ürünlerini ilk kez görücüye çıkacağını ifade ederek, “Fuar süresince otellerde ciddi oranda bir doluluk gözlenecek. 40 yakın ülkeden yerli ve yabancı 30 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. Fuarın sonunda da 250 milyon dolarlık bir iş hacminin ortaya çıkacağını öngörüyoruz” dedi.

Ersözlü, MAKTEK fuarını iki yılda bir İzmir’de düzenlemeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Aydoğdu da üretimin olmazsa olmazı olan takım tezgahlarının gelişiminin imalat sanayisinin doğrudan etkilediğine işaret ederek, sanayide üretilen her ürüne doğrudan ya da dolaylı olarak katkı sağladıklarını vurguladı.

Makina İmalatçıları Birliği Başkanı Ahmet Özkayan ise makine imalat sektörünün her alanda dünyaya tanıtılması için çalışmalar yürüttüklerini, İzmir’in ihracatının yüzde 8’inin makine ve teçhizat ürünlerinden oluştuğunu ve Türkiye’nin makina ihracatında dünyada 4. sırada yer aldığını anlattı.

Fuar İzmir’de 4 Ekim’de açılacak MAKTEK Fuarı, 7 Ekim’e kadar açık kalacak.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS