"Urla’nın Filizleri" için destek çağrısı

21.09.2017 16:06:07 tarihinde eklendi, 360 kez okundu
Urla Belediyesi dar gelirli ailelerinin çocuklarına üniversite eğitimi aşamasında burs vermek için geçen yıl hazırlıklarını yaptığı "Urla’nın Filizleri" projesi için tanıtım ve yardım çağrısı toplantıları düzenleyecek.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın geçen yıl eğitimde fırsat eşitliği hedefiyle yola çıktığı “Urla’nın Filizleri” projesi için kampanyayı anlatan broşürler hazırlandı.

Anayasa Mahkemesinin 2008 yılında belediyelerin doğrudan üniversite öğrencilerine burs vermesini engelleyen kararının ardından bağışçılarla yardıma ihtiyacı olan öğrencilerin bir araya getirilmesi planlandı. Karşıyaka Belediyesinin ilk olarak uyguladığı proje Urla’da da hayata geçiriliyor. Geçen yıl ikinci eğitim yarı yılından itibaren bazı öğrencilere burs desteği sağlandı.

Aylık 300 lira burs

Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; proje kapsamında Urla’daki büyük ölçekli konut projeleri ve sitelerde toplantılar yapacak. Bu alanlarda ikamet edenler arasında yardım yapmak isteyen bağışçılarla, Urla Belediyesine destek için başvuran ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri buluşturulacak. Hazırlanacak protokoller ile öğrencilere aylık 300 lira tutarında burslar verilmesi sağlanıyor. Bu toplantılar kent merkezinde bağış yapabilecek iş sahipleriyle de paylaşılacak. İş yeri ziyaretleri ile bağış yapacak kurum ve kişiler ile öğrencilere aracılık edilecek. Bağış miktarı 300 lira olmaması halinde birkaç bağışçının yardımları öğrenciye aktarılacak. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, eğitimin bir ülkenin geleceği anlamını taşıdığını anımsattı, "Çocuklarımızın iyi eğitim alması geleceğimizin teminatı demektir. Urla çok özel bir kent. Burada her kesimden insanı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Hepimizin birbirimize destek olması gerekiyor" dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS