Sosyal sorumlulukta uluslararası boyut

18.08.2017 14:48:47 tarihinde eklendi, 446 kez okundu
İzmir Ekonomi Üniversitesinin dahil olduğu AB projesiyle birlikte ’Sosyal Girişimcilik ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dersi’ alan öğrenciler, hem kendi sosyal projelerini gerçekleştirecek, hem de kurumlarla bu alanda çalışmalar yapacak.

Bulgaristan’daki Uluslararası Yönetim Enstitüsü (International Management Institute), yürütücülüğünde gerçekleşen ’İşletmecilik Programlarında Sürdürülebilirlik: Sürdürülebilir Yerel ve Bölgesel Kalkınma için İşletmelerin Sosyal Sorumluluğu ve Sosyal Girişimcilik Eğitimi’ başlıklı projede, İngiltere, Bulgaristan, Yunanistan, Portekiz, İspanya, Litvanya’daki üniversitelerle Türkiye’den İzmir Ekonomi Üniversitesi yer aldı.

Türkiye’den proje yürütücülüğünü üstlenen İEÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Fehmi Baklacı, 3 yıldır sürdürülen projenin sonuna ulaştıklarını, sosyal sorumluluk ve girişimcilik dersini online almak isteyen öğrencilerin http://education4sustainability.eu/ adlı e-öğrenme platformuna kayıt olacaklarını söyledi. Erasmus kapsamında yapılan projede, İEÜ İşletme Fakültesi Araştırma Görevlileri Cansu Tayaksi ve Esra Onater ile çalıştıklarını aktaran Prof. Dr. Baklacı, "Projede, sosyal girişimcilik ve kurumsal sosyal sorumluluk konularını işletme, ekonomi ve girişimcilik eğitimine entegre etmeyi amaçladık. Bunun için yenilikçi bir müfredat geliştirdik. Bu alanlarda hem üniversite hem de toplum genelinde eğitimleri artırmayı hedefliyoruz. Dersler, İşletme Fakültesi bünyesinde genel eğitim dersi olarak tüm üniversite öğrencilerine sunulması planlanıyor. Öğrencilere bu konularda faaliyet gösteren kurumlarda staj imkânı sağlayabilmek önceliğimizdir. Böylece sosyal girişimcilik ve kurumsal sosyal sorumluluk konularındaki bilinç düzeyinin artmasına katkıda bulunmayı istiyoruz" dedi.

Her ülkedeki eğitimcinin hem sınıf içi, hem de online şekilde ders verebileceğini ifade eden Prof. Dr. Baklacı, “Öğrencilerimiz, kurumsal sosyal sorumluluk, sosyal girişimcilik ve sürdürülebilir gelişim üzerine eğitimler alacak. Dersin sonunda öğrencilerimizin bu alandaki farkındalığı artacak. Ulusal ve uluslararası alandaki uygulamaları öğrenecek, kendi projelerini doğru şekilde, tam fayda esasına dayalı olarak geliştirebilecekler. Böylece ekonomik faydayla birlikte sosyal alanda da yararı olan girişimlerde bulunabilecekler” diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS