Yurt yararına yaz yemeği

20.07.2017 15:05:31 tarihinde eklendi, 491 kez okundu
İZMİRLİ hayırseverler EÇEV tarafından Balçova´da yapılacak EÇEV- Kız Öğrenci Yurdu ve Çağdaş eğitime destek amacıyla yemekte bir araya geldi.

Çeşme Boyalık Beach Otel'de Ege Tayf Orkestrası eşliğinde “Gelin El ele, İzmir'de Üniversiteli Kızlarımıza Sıcak bir Yuva Verelim" sloganıyla düzenlenen “Geleneksel Yaz Yemeği"ne çoğunluğu kadın olan davetliler katıldı.

Konuklara hitap eden Vakıf Başkanı Yasemin Reşitoğlu, ilişkilerin değiştiğini, iş yapma biçiminin değiştiğini, dolayısıyla yapılan işlerin niteliğinin de değişmek zorunda olduğunu ifade etti. Reşitoğlu, “Hayatta aldığımız her karar, bütün yaşantımızın yönünü değişiyor. Girdiğimiz yola göre bulunacağımız mekanlar, karşılaşacağımız insanlar, yaşayacağımız olaylar ve duygular da değişiyor. Ancak kendimizi gerçekleştirmek ve iz bırakmak isteğimiz baki kalıyor. Ömür yolculuğumuz nerede son bulacak bilemeyiz ama çocuklarımıza, kendimize, dolayısıyla vakfımıza inan gençlere  amaçsız bir yaşamın iyi bir yaşam olmayacağı gerçeğini, öğrenmekle, gelişmekle, kurulan içten ve derin ilişkilerle, emekle yaratılan eserlerle yaşanabileceğini, kavramalı, kavratmalıyız. Artık salt birbirimizi ikna ettiğimiz sosyal mecraları kullanarak iş yapmaya devam edemeyiz, etmemeliyiz, her türlü ötekileştirmeden kaçınarak taşın altına elimizi koymalıyız. Çiçeron'un dediği gibi karanlığa küfretme hakkımız yok. Mum değil mumlar yakmak zorundayız. Bunun için de eğitimle ilgili STK'lar olarak  en önemli görevimiz kulu insana, cemaati halka dönüştürme olmalı" dedi.

Balçova Belediyesi ile EÇEV arasında imzalanan protokol kapsamında 25 yıl süreyle EÇEV'e tahsis edilen arazi üzerinde inşa edilmesi planlanan kız öğrenci yurdu ile ilgili bilgi veren Reşitoğlu, 3000 metrekarelik kapalı inşaat alanı tamamlandığında 200'e yakın öğrencinin barınma ihtiyacının karşılanacağını söyledi. Reşitoğlu, “Yurtta 63 öğrenci, 1 engelli öğrenci odası, kantin ve yemekhane, etüt ve dinlenme salonu, revir, yönetim odaları, 24 saat güvenlik, kablosuz internet, merkezi ısıtma, kesintisiz sıcak su, yangın ihbar sistemi, veli öğrenci görüşme odaları bulunacak. Geleceğin mimarı olmanın tam zamanı, geleceği şekillendirecek olan genç kızlarımıza sadece bu gece ile değil, arzu eden dostlarımız 1000 TL karşılığı 1 tuğla ile, 10 bin TL karşılığı oda tefrişine, 25 bin TL karşılığı duvarlara, 75 bin TL karşılığı bir odaya adını vererek te katkı koyabilir" dedi.

Katkı ve destekleri nedeniyle Özkardeş ailesi adına Otel Genel Müdürü Orhan Belge’ye teşekkür plaketi verildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS