Foça’da yenilenebilir enerji eğitimle gelişecek

18.07.2017 17:11:01 tarihinde eklendi, 404 kez okundu
İzmir’in Foça ilçesindeki Cemil Midilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri isimli bölüm açılırken, bölümden mezun olan gençler sektör içinde istihdam edilebilecek.

Foça ilçesindeki Cemil Midilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Yenilenebilir Enerji Teknolojileri bölümü açıldı. Bölümde bu yıl 68 öğrencinin eğitim göreceği ifade edilirken, puan sıralamasına göre ilk 20 öğrenciye pansiyon hizmeti de verilecek. Öte yandan, bölümde öğrencilere bazı avantajlar sağlıyor. Bölüm, mezun olacak öğrencilere de lisans eğitimine devam etmek istediği takdirde ek avantajlar sağlıyor. Bölümden mezun olan gençlerde yine sektör içinde istihdam edilebiliyor.

Karşıyaka Çevreci Enerji Derneği Başkanı Tolga Şallı, Dünya ülkelerinin gerek enerji bağımsızlıkları ve gerekse iklim değişikliği ile mücadele için yenilenebilir enerji yatırımlarının hızla arttığını belirtti. Şallı, "Özellikle rüzgar ve güneş enerjisinden yararlanarak Paris iklim Sözleşmesine uygun politikalar hayata geçirilmektedir. Ülkemiz rüzgar ve güneş enerjisi bakımından bir çok ülkeyi kıskandıracak potansiyele sahiptir. Son yıllarda yenilenebilir enerji yatırımları artmakta olup bu yatırımlarda istihdam edilmek üzere kalifiyeli eleman yetiştirilmesi gerekmektedir. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansının raporuna göre ülkemizde; fotovoltaik alanında da 12 bin 700 kişinin rüzgar enerjisi sektöründe ise 53 bin çalışanın görev yaptığı kaydedildi. Bu doğrultuda derneğimizin de desteğiyle Yenilenebilir Enerji Teknolojileri alanının açılmasında protokole teşekkür ederiz" dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS